УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Светлана Фус
Светлана Фус
Врач-диетолог высшей категории, руководитель Центра нормализации веса

Блог | Гормон счастья серотонин: зачем нужен и как его повысить

Гормон счастья серотонин: зачем нужен и как его повысить

Правильное питание – базовый аспект для здоровья и красоты. Но без таких составляющих как сон, физическая активность, отдых, прогулки на свежем воздухе – не будет по-настоящему впечатляющих и стойких результатов. Наш образ жизни в целом играет ключевую роль в поддержке нашего здоровья.

Важно, что здоровье как физическое так и психическое напрямую связано с функционированием оси кишечник – микробиота – мозг. О кишечнике часто говорят как о "втором мозге". Связь между ним и головным мозгом научно доказана и имеет сложный механизм взаимодействия. В этой цепи ключевую роль играет кишечная микробиота.

Далее текст на языке оригинала.

Мікроорганізми, що населяють наш кишечник, беруть участь у:

  • виробництві вітамінів,

  • синтезі гормонів та регулюванні їх метаболізму,

  • утворенні нейромедіаторів (нейротрансмітерів, посередників), що відповідають за роботу нашого мозку.

Нейротрансмітери - це хімічні речовини, які беруть участь у передачі інформації між клітинами нервової системи (нейронами), м'язами та залозами. Один з найбільш важливих нейротрансмітерів гормон серотонін, 60-90% якого продукується в ШКТ. Саме його часто називають "гормоном щастя". Дійсно, коли концентрація серотоніну в організмі в нормі то наше самопочуття та настрій хороші, ми радісні та врівноважені. У свою чергу, його дефіцит може бути пов'язаний з порушеннями сну, апетиту, психічного стану.

Цей гормон бере участь в утворенні мелатоніну. Тому часто у людей з низьким рівнем серотоніну зустрічаються проблеми зі сном, які ще більше погіршує самопочуття. Зниження рівня серотоніну може сприяти розвитку депресії.

Що дозволяє підвищити рівень серотоніну?

  • фізична активність, особливо аеробне навантаження: біг, плавання, їзда на велосипеді.

  • адекватне споживання продуктів багатих білком: риба, яйця, бобові, яловичина, молочні продукти, тверді сорти сирів; клітковиною: овочі, фрукти, злакові і бобові; жирами: рослинні масла, горіхи, насіння.

  • сон 6-8 годин на добу, відпочинок, вміння справлятися зі стресами. Давайте своєму організму можливість відновити сили. Коли мозок і тіло відпочине, то ваша ефективність виросте в рази.

  • перебування на сонці. Для вироблення серотоніну потрібен ультрафіолет. Брак сонячного світла в зимову пору року часто призводить до поширеної сезонної депресії.

  • І ще дуже важливо - піклуйтеся про стан мікробіоти кишечника для підтримки нормального рівня серотоніну. Адже бактерії товстої кишки вносять свій істотний внесок в секрецію серотоніну кишечником.

Стежте за своїм харчуванням та фізичною активністю

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...