"У мене все було зелене": прапороносець України на Олімпіаді відмовився від змагань у Сені і мешкає окремо від дружини
Призер Олімпійських ігор після життя у Німеччині повернувся додому
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
Війна Росії проти України стала темою номер один, витіснивши на другий план усі інші питання, зокрема й коронавірус. Але інфекція не зникла 24 лютого. COVID-19 продовжує циркулювати в Україні, викликаючи захворювання.
Сьогодні українці практично не звертаються по медичну допомогу під час ковіду, статистика захворюваності не ведеться. Але в реанімації, як і раніше, потрапляють важкі хворі. Нова загроза поширення COVID-19 виникла у таборах для біженців.
Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрій Александрін.
– Через війну ми забули про коронавірус. Таке враження, що 24 лютого в Україні закінчилась епідемія. Але ж це не так? Що із захворюваністю зараз? Що із заповненістю лікарень?
– Якщо коротко – коронавірус зараз ніхто не виявляє, і ніхто не звертається по медичну допомогу. Але важкі хворі є, зокрема в реанімаційних відділеннях. Зрозуміло, що зараз фокус уваги медиків трохи інший, він змістився на військові дії.
Ковіду поменшало, але він є. Я знаю це навіть зі свого оточення – є випадки, коли хворіють сім'ями. Тому нікуди він не подівся.
Особливо серйозна ситуація із захворюваністю у тих місцях, де в одному замкнутому приміщенні одночасно перебуває велика кількість переселенців. Наприклад, люди, які виїжджають за кордон і перебувають у таборах, у кампусах. Плюс там замало лікарень.
– Що ви скажете про нові штами COVID-19? Останній, який ми пам'ятаємо, – Омікрон. Чи ніколи зараз займатися визначенням штамів?
– Ніхто зараз не займається секвенуванням. У нашій країні і до війни це було проблемою.
– Знаю, раніше ви часто їздили регіонами, були в курсі ситуації із заповненістю ліжок.
– Ми і зараз їздимо. Щойно повернувся з Ірпеня та Бучі. Працювали там.
Є випадки коронавірусу, але поодинокі, якщо ми говоримо про регіони, особливо західні. Тому що люди не звертаються. Виявлення нових випадків захворювання на сьогодні практично зупинилося.
– Ви згадали Бучу та Ірпінь, що там зараз?
– Я не коментуватиму.
– Просто скажіть, чи працюють там лікарні?
– Не можу коментувати.
– З'явилася інформація про те, що частково відновилася вакцинація.
– Є безліч питань, з якими я не згоден. Я не згоден, як хтось поводиться. Але, мабуть, зараз неправильно говорити про це, щоб не вводити нікого у ступор і не вносити суперечності у суспільство.
– Просто скажіть, кому ви рекомендуєте пройти вакцинацію, якщо така можливість з'явиться, коли якась мобільна бригада приїде в той чи інший регіон?
– Людям, які не пройшли повний курс вакцинації, щонайменше дві дози, або якщо після другої дози пройшло пів року і більше, я рекомендую зробити щеплення.
Звертаю увагу на те, що для тих, хто пройшов повний курс вакцинації, наша держава збільшила термін дії сертифіката вакцинації до півтора року. Прокоментую це після війни.
– Останнє питання про великі скупчення людей, біженців, про яких ви згадали. Іноді в одному приміщенні змушені жити десятки людей, але вони забезпечені спільним душем, туалетом. Чи можуть такі місця становити епідемічну небезпеку – не лише з погляду зараження коронавірусом?
– Завжди там, де велика кількість людей, виникають загрози. Ми знаємо про спалахи кишкових захворювань. Це не лише у таборах для біженців, а й у готелях, у санаторіях тощо.
Коли люди користуються одним душем, є проблема поширення грибкових захворювань. Тому не треба забувати про різні інфекційні ризики. Звичайно ж, і наш Центр контролю захворюваності повинен, зокрема, не перевіряти, а готувати, допомагати із заходами інфекційної безпеки, інфекційного контролю.
– Тобто проводити знезараження тих самих ванн для загального користування?
– Так, звичайно. Але це в будь-якому разі має забезпечувати кожен власник чи кожен організатор. Це є невід'ємною умовою перебування людей в одному приміщенні.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.
Призер Олімпійських ігор після життя у Німеччині повернувся додому
ЗСУ мають отримувати все необхідне в умовах жорстких боїв і тиску ворога
Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави
90-тисячне угруповання готове до масштабної атаки, але і ЗСУ не сидять склавши руки
Тельці досягнуть успіху на роботі, а Дівам доведеться взяти на себе роль психолога
Пліснява сильно погіршує якість прання, тому з нею важливо боротись
Returning to the right bank is an ambitious goal of the enemy
Drones made of foam and plywood are equipped with cameras and Ukrainian SIM cards